logo UE 86

Niedziela, 22 września 2019

  1.  Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wsp. św. Ojca Pio; w środę, 25 września, rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Będzie ona sprawowana po Eucharystii o godz. 9.00 i 15.00. Przypominamy, że uroczystość ta związana z Założycielem Franciszkanów jest obchodzona 4 października, a dzień wcześniej, 3 października po Eucharystii o godz. 17.00 uroczyste czuwanie zwane Transitus, w czasie którego będziemy celebrować liturgicznie przejście z ziemi do nieba św. Franciszka z Asyżu. W środę wspominamy także bł. Władysława z Gielniowa; w piątek wspomnienie św. Wincentego á Paulo; w sobotę wsp. św. Wacława.
  2. Ksiądz Proboszcz Eugeniusz Galant parafii Św. Michała Archanioła w Zamościu zaprasza na odpust parafialny, który uroczyście będzie przeżywany w niedzielę 29 września.
  3. W następną niedziele, 29 września, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Odbędzie się ono w kościele Redemptorystów o godz. 16.00.
  4. Rewitalizacja kościoła. Ważną częścią całej inwestycji będą podziemia kościoła, częściowo dwukondygnacyjne. Przewidziano w nich m.in. wystawę obyczajowości pochówkowej doby nowożytnej, szczególnie z okresu baroku. Bogata obyczajowość pochówkowa będzie nawiązywać do ośrodków europejskich tj. Santa Corce we Florecji, Dei Frari w Wencji czy San Antonio w Padwie. Prezentowane zagadnienia związane z tematyką funeralną będą unikatowe w ekspozycji i będą atrakcją ponadregionalną. Nie ma drugiej podobnej ekspozycji muzealnej w mieście ani województwie. Przedsięwzięcie jest wyjątkowe ze względu na rozwiązanie polegające na wpisaniu współczesnego obiektu muzealnego z tradycyjną oraz nowoczesną multimedialną infrastrukturą wystawienniczą w mury zabytkowego budynku sakralnego. W podziemiach przewidziano także reprodukcję celi śmierci z Oświęcimia św. Maksymiliana Marii Kolbego. Życie odbudowanego kościoła wyrazi się także przez obecność piszczałkowych organów. Ubogacać będą liturgię modlącego się Kościoła i służyć edukacji muzycznej w Zamościu i Regionie. Więcej informacji na www.dzieloodbudowy.pl lub facebook naszej parafii.
  5. Dziękujemy za składane ofiary na ogromną i wyjątkową inwestycję. W minionym czasie dary serc złożyli m.in.: Janina Janusz, Marzena i Michał Słomian, Serwis Sprzątający z Zamościa, Alfreda Koczułap, Lucyna i Aleksander Bober, Czesława Kowalczuk, Leszek Kozłowski, Beata i Radosław Bełz, Władysław Monastyrski, Janusz Kobielarz, Sabina Kapera, Halina Siudak, Jacek Werengowski, Kacper Wanielista, Pracownia Projektowa Fijołek – Jędruszczak, Maria Wolińska, Paweł Kozak, Stanisław Kapłon, Rodzina Olszewskich, Maria Łubkowska, Grzegorz Kobryś, Jan i Barbara Harczukowie, Katarzyna Lupa, Marian Łygas, Marianna i Józef Wojtasiowie. Ofiary na organy złożyli: Stanisław Kapłon, Rodzina Olszewskich. Za składane ofiary pragniemy podziękować słowami starożytnej modlitwy: „za to co złożyłeś, stokroć tyle otrzymasz i życie wieczne”. Pod Twoją obronę…
  6. Spotkania. We wtorek - Rycerstwo Niepokalanej po Eucharystii o godz. 15.30 oraz Grupa biblijna, godz. 19.00; w środę - próba chóru, godz. 18.30; w sobotę- Ministranci, godz. 10.00.
  7. Módlmy się za zmarłych, zmarłych Dobrodziejów. W minionym tygodniu odeszła do Pana: śp. Helena Michońska z ul. Źródlanej, lat 95. Wieczny odpoczynek…

Dziś imieniny obchodzą:

Dziś: Boguslawa Tekli
Jutro: Gerarda Teodora
Pojutrze: Aurelii Ladyslawa

240x400px

krz

wsd-logo2

franciszkanie pl

opoka

modlitwawdrodze

magazynfamilia

Edycja sw Pawla

dzienpanski

Licznik odwiedzin

Dziś118
Wczoraj395
W tym tygodniu118
W tym miesiącu8176

Obecnie na stronie:

4
Online

Dane teleadresowe

KOŚCIÓŁ ZWIASTOWANIA NMP
Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość

KANCELARIA PARAFIALNA
ul. Kościuszki 1A, 22-400 Zamość

NR KONTA:
76 1500 1807 1218 0002 6017 0000