logo UE 86

Niedziela, 29 marca 2020 r.

  1.  Od piątej niedzieli Wielkiego Postu do Liturgii adoracji Krzyża w Wielki Piątek krzyże będą zasłonięte, aby chwała znaku zbawienia jeszcze bardziej w liturgii wybrzmiała.    
  2.  Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa.
  3. Dziękujemy za składane ofiary na rzecz rewitalizacji naszej franciszkańskiej świątyni. Naszym Drogim Dobrodziejom stwarzamy możliwość włączenia się w dzieło odbudowy. Wszystkich zaangażowanych w odbudowę świątyni powierzamy Bożej opiece przez wstawiennictwo Maryi, św. Józefa i Świętych franciszkańskich. Czynimy to szczególnie w każdy wtorek włączając ich życie doczesne i wieczność w tajemnicę Eucharystii o godz. 9.00 i 15.30. Nieocenionym darem dla odbudowywanego kościoła są także modlitwy, czynione dobro, jałmużna, różnorakie formy postu. Dziękujemy tym, którzy w dużym stopniu są zaangażowani w pomoc.
  4. W ostatnich tygodniach prace przy rewitalizacji koncentrują się wewnątrz kościoła: kładziony jest tynk na ścianach i filarach, sztukatorzy kontynuują kładzenie detalu architektonicznego w górnych częściach świątyni. Podjęto prace wykończeniowe przy fasadzie zachodniej. Rozpoczęto przygotowywanie placu (dawnego skweru) do odwiertów w ziemi jako element całości ogrzewania kościoła. Rozpoczynać będziemy budowanie kanału technologicznego łączącego kościół z klasztorem. W podziemiach dobiegają prace przy kładzeniu tynku i układaniu płytek ceramicznych. Przy większym ociepleniu będą kontynuowane roboty przy fasadzie wschodniej (tj. od str. Bramy Lwowskiej). Zaangażowanie prac dochodzi do poziomu 70%. Dużo już za nami wielkich przeżytych chwil, ale wysiłku budowlańców i funduszy także trzeba jeszcze wiele.
  5.  Z racji dramatu zarazy i pustych kościołów od niedzieli 15 marca, otrzymujemy mniej wsparcia, ale zdajemy się na dalsze prowadzenie Opatrzności Bożej, opiekę Matki Bożej, Świętego Józefa, świętych i ludzi dobrej woli.       
  6. W minionym czasie ofiary złożyli m.in.: Anna Dorota Sokół, Anna, Piotr, Diana, Beata Maria Dołomisiewicz, Bożena i Tadeusz Czajkowski, Helena Ryściuk, Urszula Wybraniec Skardowska, Maria Dyjak, Bożena Lenard, Adam Lipski, Barbara Anna Fijołek, Beata i Sławomir Bieleccy, Alina Maniuk, Elżbieta Anna Kurzępa, Teresa Sarzyńska, Maria Mastalińska, Mirosław Juszczak, Bożena i Andrzej Sroczyńscy, Leszek Pataj, Antoni Bielak, Marzena i Michał Słomian, Jadwiga Mazurek, Teodora Śleboda, Alfreda Koczułap, Anna Milczuk, Paweł Kapłon, Piotr Miechowicz, Kacper Wanielista, Krystyna i Witold Mazurkowie, Pani Marta, Marzena i Sławomir Jaszczołt, Ewa i Marian Wasil, Marianna Szajner, Teresa i Tadeusz Cięciera. Dziękujemy Dariuszowi Kozyrze za dokumentowanie odbudowy za pomocą drona pod nazwą „odlotowy”.
  7. Kapłani z posługą duszpasterską udadzą się do chorych tylko na ich osobistą prośbę.
  8. Msze św. w niedzielę i w ciągu tygodnia, jak i spowiedź sakramentalna, Droga krzyżowa oraz Gorzkie Żale są sprawowane wg zwyczajnego programu
  9. W minionym czasie z naszej wspólnoty życia ziemskiego odeszli: śp. Halina Zygarlicka z ul. Promiennej, lat 72; śp. Marianna Królik z ul. Ustronie, lat 87. Wieczny odpoczynek…

Dziś imieniny obchodzą:

Dziś: Anieli Leonarda
Jutro: Beniamina Balbiny
Pojutrze: Grazyny Ireny

240x400px

krz

wsd-logo2

franciszkanie pl

opoka

modlitwawdrodze

magazynfamilia

Edycja sw Pawla

dzienpanski

Licznik odwiedzin

Dziś119
Wczoraj545
W tym tygodniu119
W tym miesiącu12790

Obecnie na stronie:

6
Online

Dane teleadresowe

KOŚCIÓŁ ZWIASTOWANIA NMP
Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość

KANCELARIA PARAFIALNA
ul. Kościuszki 1A, 22-400 Zamość

NR KONTA:
76 1500 1807 1218 0002 6017 0000