logo UE 86

Niedziela, 18 listopada 2018

  1.  Kalendarz Liturgiczny: w poniedziałek wsp. bł. Salomei, klaryski; we wtorek wsp. Rafała Kalinowskiego, karmelity; w środę wsp. Ofiarowania NMP; w czwartek wsp. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; w sobotę wsp. świętych męczenników Andrzeja Dung Lac i Towarzyszy; w następną niedzielę jest Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata; za dwa tygodnie w niedzielę rozpoczniemy Adwent.
  2. Nabożeństwa: w poniedziałek modlimy się do Boga przez wstawiennictwo św. Franciszka z Asyżu; we wtorek czcimy św. Antoniego. W tym dniu jest sprawowana Msza św. zbiorowa o godz. 9.00 i 15.30; w środę Ojcowie Redemptoryści modlą się do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W sobotę uroczystości odpustowe w kościele św. Katarzyny - Msza św. centralna o godz. 11.00. Program Jerycha w gablocie przy kościele.
  3. Trwamy na modlitwie za zmarłych. Modlimy się za nich w dni powszednie o godz. 8.45 i 15.15 oraz sprawujemy Eucharystię w dni powszednie o godz. 9.00. Ojcowie Redemptoryści o godzinach nabożeństw wypominkowych informują w gablocie przy kościele.
  4.   W obecnym czasie trwają dalsze prace przy rekonstrukcji ścian nawy głównej i sklepień. Stan zaawansowania tych robót wynosi ok. 70 %. Na ściany nawy głównej od zewnątrz są nakładane wstępne tynki elewacyjne i detal architektoniczny. W podziemiach kościoła w części pomieszczeń trwają prace przy tworzeniu tzw. „wątku ceglanego”, który będzie tworzył naturalną powierzchnię pomieszczeń. Znaczna część podziemi będzie otynkowana. Dla przykładu koszt całkowity wszystkich powierzchni elewacji wynosi ponad 3 mln. zł. Piętnastoprocentowy wkład własny parafii od kwoty 3 mln. zł. wynosi 450 tys. zł. Boża Opatrzność niech czuwa nad wszystkimi wspierającymi historyczną i wymagającą wiele wysiłku odbudowę domu Bożego.
  5. Dzisiaj w niedzielę Franciszkanie zapraszają na konferencję nt.: "Planowanej funkcji edukacyjno-kulturalnej w kościele Franciszkanów po zakończeniu rewitalizacji". Miejscem spotkania będzie sala Consulatus zamojskiego Ratusza, godz. 15.30. Wstęp wolny.
  6. Dobrodziejów i Wykonawców realizujących projekt odbudowy polecajmy Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej, św. Józefa, św. Franciszka, św. Antoniego, o Maksymiliana Marię Kolbego. W minionym czasie ofiary złożyli m.in.: Marta Seredziuk, Tadeusz Turek, Piotr Miechowicz, Agnieszka Domańska, Jacek Werengowski, Witold Mazurek, Marek Barański, Danuta Derus, Walenty Jaroszuk, Stanisław Samborski, Bartłomiej Chmiel, Alina Włoszczyńska, Jadwiga Typek, Elżbieta Dworak, Janina Serafin, Katarzyna Jakubczak, Janina i Jan Borek, Agnieszka i Janusz Sawczukowie. Dzisiaj w niedzielę o. Grzegorz Klimczyk głosi słowo Boże i kwestuje w Skarżysku Kamiennej. Pod Twoją obronę…
  7. Zapraszamy na spotkania: Grupy biblijnej - wtorek, godz. 19.00.
  8. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika „Niedziela” i miesięcznika „Egzorcysta”.
  9. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych, zmarłych Dobrodziejów. W minionym czasie odeszli do Pana: śp. Waldemar Jerzy Hantz z ul. Radzieckiej, lat 70; śp. Mirosław Józef Tiuryn z ul. Czarnieckiego, lat 60; Zygmunt Żukowski z ul. Lipskiej, lat 61. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Dziś imieniny obchodzą:

Dziś: Romana Klaudyny
Jutro: Elzbiety Seweryna
Pojutrze: Anatola Sedzimira

240x400px

krz

wsd-logo2

franciszkanie pl

opoka

modlitwawdrodze

magazynfamilia

Edycja sw Pawla

dzienpanski

Licznik odwiedzin

Dziś132
Wczoraj360
W tym tygodniu2152
W tym miesiącu6519

Obecnie na stronie:

10
Online

Dane teleadresowe

KOŚCIÓŁ ZWIASTOWANIA NMP
Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość

KANCELARIA PARAFIALNA
ul. Kościuszki 1A, 22-400 Zamość

NR KONTA:
76 1500 1807 1218 0002 6017 0000