logo UE 86

Niedziela, 10 listopada 2019

  1. W poniedziałek, 11 listopada, obchodzimy 101-rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Niepodległość została wymodlona, wypracowana i wywalczona przez Polaków, którzy stali się wewnętrznie wolnymi, ugruntowanymi w wierze i odpowiedzialnymi za naród. Ojczyznę wolną błogosław Panie!
  2. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek, 11 listopada, wspominamy św. Marcina z Tours, bp; we wtorek wsp. św. Jozafata bp i męczennika; w środę wsp. św. Benedykta, Jana Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski; w czwartek, 14 listopada, nabożeństwo do św. Maksymiliana Marii Kolbego po Eucharystii o godz. 9.00; 20 listopada wsp. św. Rafała Kalinowskiego; 21 listopada wsp. Ofiarowania NMP w świątyni Jerozolimskiej; 22 listopada wsp. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; 24 listopada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  3. Jak pomagać zmarłym? Między innymi ofiarujemy za poleconych w wypominkach Mszę św. przez cały listopad w dni powszednie o godz. 9.00, a przed Eucharystią o godz. 8.45 i 15.15 odczytujemy kolejno grupę osób poleconych modlitwie Kościoła. Kartki wypominkowe można jeszcze dołączyć.    
  4. Spotkania: we wtorek Rycerstwo Niepokalanej i Grupa Biblijna; w środę próba chóru, godz. 18.30; w sobotę schola i ministranci, godz. 10.00. Spotkania z kandydatami do bierzmowania odbędą się 19 listopada - wtorek po południu oraz 24 listopada - niedziela, godz. 15.00 (katecheza i Eucharystia).
  5. W przyszłą niedzielę, 17 listopada, będziemy gościć w naszej parafii franciszkanów z Krakowa, którzy przybliżą nam postaci pierwszych błogosławionych polskich misjonarzy-męczenników – bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego – zamordowanych w Peru 9.08.1991 a wyniesionych na ołtarze 5.XII.2015 r. Po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła każdy będzie mógł otrzymać relikwie drugiego stopnia oraz książki i medaliki związane z franciszkańskimi męczennikami.
  1. Warto wciąż pamiętać, że czas odbudowy franciszkańskiej świątyni mocno związał się z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Rok 2017 to rozpoczęcie odbudowy a zarazem przygotowania do wielkiego Jubileuszu Niepodległościowego Polaków w 2018 r. Obecny 2019 rok i następny 2020 to czas na kontynuację rewitalizacji świątyni, a zarazem czas dziękczynienia za dar niepodległościowego jubileuszu. Boża Opatrzność złączyła odzyskiwanie przez nasz kościół architektonicznej niepodległości ze świętowaniem rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Przywracanie wolności naszej świątyni dokonuje się dzięki wielu ofiarnym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom; dzięki Instytucjom Państwa Polskiego i Funduszom Europejskim, dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli i władz naszego Miasta i Województwa. Dziękujemy Wykonawcom i wszystkim Osobom trudzącym się przy tym dziele odbudowy domu Bożego dla dobra Polski.
  2. Ofiary na odbudowę kościoła w minionym tygodniu złożyli m.in.: Kazimiera i Henryk Piróg, Cecylia Korona, Sławomir Zubański, Anna Cybulska, Mirosław Juszczak, Mariusz Marczuk, Agnieszka Kozak, Marta i Jan Krakowczyk, Urszula Wybraniec Skardowska, Jan Kozak, Przemysław Król, Bartłomiej Besztak, Szczepan Semczuk, Ryszarda Leszczyńska, Krystyna Legieć, Jacek Herc, Bogusław Mazik, Marta Wachowiak, Łukasz Tyszko, Bogumiła Chudoba, Maria i Wiesław, Alicja Kowalewska, Alina Kuśmierczyk, Maria Kuśmierczyk, Zofia i Roman Karpińscy, Danuta i Jan Greszta, KŻR nr 3, Jerzy Łukaszkiewicz, Piotr Walas, Zofia Radlińska, Kazimierz Chmiel, Anna Gontarz, Marek Gmitrzuk. Dziękujemy wszystkim, którzy w różnoraki inny sposób wspierają projekt rewitalizacji kościoła. Pod Twoją obronę…
  3. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych, zmarłych Dobrodziejów. Wieczny odpoczynek…

Dziś imieniny obchodzą:

Dziś: Janusza Konrada
Jutro: Marka Cecylii
Pojutrze: Adeli Klemensa

240x400px

krz

wsd-logo2

franciszkanie pl

opoka

modlitwawdrodze

magazynfamilia

Edycja sw Pawla

dzienpanski

Licznik odwiedzin

Dziś31
Wczoraj398
W tym tygodniu1302
W tym miesiącu8218

Obecnie na stronie:

1
Online

Dane teleadresowe

KOŚCIÓŁ ZWIASTOWANIA NMP
Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość

KANCELARIA PARAFIALNA
ul. Kościuszki 1A, 22-400 Zamość

NR KONTA:
76 1500 1807 1218 0002 6017 0000