logo UE 86

Niedziela, 8 grudnia 2019

 1. Okres Adwentu jest czasem oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Za niecałe trzy tygodnie uroczyście będziemy obchodzić pamiątkę Jego pierwszego przyjścia na ziemię. Czuwajmy więc na modlitwie i ufnie oczekujmy.
 2. Niedziela ta jest Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. W parafii jest to dzień Rycerstwa Niepokalanej. Kazania w głosi o. Robert Stachowiak z Niepokalanowa.
 3. Msza św. zwana Roratnią w kościele Ojców Redemptorystów jest sprawowana w dni powszednie rano o godz. 7.00. Dla dzieci w poniedziałki i środy o godz. 15.30.
 4. Msze św. zbiorowe są celebrowane we wtorki. Jedną Eucharystią obejmujemy wiele intencji. W każdej chwili można dołączyć intencje do tej wtorkowej Eucharystii, w której Chrystus wychodzi naprzeciw różnorakim nagłym i licznym ludzkim sytuacjom.
 5. Rekolekcje Parafii Franciszkanów odbędą się razem z Parafią katedralną w dniach 12-14 grudnia w Katedrze zamojskiej. Zapraszamy.
 6. Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny roznoszą Parafianie wyznaczeni przez Proboszcza. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie. Roznoszony i przyjęty pobłogosławiony opłatek jest symbolem jedności ze wspólnotą kościoła parafialnego. Dobrowolne ofiary są darem dla odbudowywanej świątyni.
 7. W wigilię Bożego Narodzenia będziemy sprawować Eucharystię o godz. 9.00 za zmarłych. Jak w nabożeństwach wypominkowych, prosimy o podanie zmarłych na kartkach.
 8. Odbudowa kościoła. Z racji zimy front robót przesunął się do wewnątrz, które jest wypełnione gąszczem budowlanych rusztowań. Trwają tam prace przy zbijaniu starych tynków oraz piaskowanie powierzchni przed położeniem tynku nowego - termoakustycznego. Ten rodzaj tynku jest nowym rozwiązaniem technologicznym i miejmy nadzieję, że uczyni wnętrze kościoła odpowiednim dla śpiewu i muzyki organowej. Pojawiły się dodatkowe prace wymagające wzmocnienia stropów nad nawami bocznymi kościoła. Usunięty tynk wapienny, ukazał wady konstrukcyjne dotychczasowych (starych) stropów. Na zewnątrz są prowadzone prace dekarzy na dachach naw bocznych. Rozebrany dźwig w minionym tygodniu, będący charakterystycznym symbolem rewitalizacji naszej świątyni, wypełnił swoje zadania i został przewieziony na nowy plac budowy. Opatrzności Bożej i Operatorom dźwigu dziękujemy za ogromną i bezpieczną jego pracę przez okres dwóch lat i jednego miesiąca. Dźwig jest własnością firmy Budmat.
 9. Rewitalizacja kościoła dokonuje się dzięki wysiłkom wielu osób z firm budowlanych, opiekunom projektu z Warszawy i Zamościa, modlitwie wielu wiernych, a w tym dzięki wspaniałym Dobrodziejom. Ofiary materialne w minionym czasie złożyli m.in.: Witold Mazurek, Ewa i Wojciech Cioch, Małgorzata Nurzyńska, Sławomir Zubański, Joanna Maria Budzyńska, Urszula Wybraniec Skardowska, Marta Wachowiak, Paweł Kozak, Piotr Miechowicz, Agnieszka Kozak, Anna Gajewska, Łukasz Tyszko, Iwona Gorzkiewicz, Jacek Herc, Joanna Jajus, Architektoniczna Pracownia Liljana Fijołek Jędruszczak, Bogusław Mazik, Jan Stańczak, Krystyna Smyk, Anna Marta Sawicka, Maria Mastalińska, Renata i Jerzy Żywko, Zakład Komunikacyjny z Zamościa, Rodzina Gontarzów, Roman Kozar, Urszula Ożóg, Janina i Zbigniew Szewczykowie, Anna Antoszczak, Patrycja i Michał Klocek, Wiesława i Grzegorz Załoga, Zofia Michalec, Beata Tomaczak, Czesława Kołodziejczuk, Lucyna Marszalec. Na organy ofiarę złożyli m.in.: Krystyna i Stanisław Legieć. Za wszystkich zaangażowanych w odbudowę ofiarujemy we wtorki Eucharystię o godz. 9.00 i 15.30.
 10. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika „Niedziela”.
 11. Wierni, którzy odeszli do Pana: Parafianie, Sympatycy, Dobrodzieje kościoła, niech odpoczywają w pokoju z Chrystusem. W minionym tygodniu zmarli: śp. Narcyz Anastazy Kruk z ul. Partyzantów, lat 92; śp. Mateusz Paweł Symonowicz z ul. Pereca, lat 23. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Dziś imieniny obchodzą:

Dziś: Damazego Waldemara
Jutro: Dagmary Aleksandry
Pojutrze: Lucji Otylii

240x400px

krz

wsd-logo2

franciszkanie pl

opoka

modlitwawdrodze

magazynfamilia

Edycja sw Pawla

dzienpanski

Licznik odwiedzin

Dziś146
Wczoraj430
W tym tygodniu1111
W tym miesiącu4966

Obecnie na stronie:

3
Online

Dane teleadresowe

KOŚCIÓŁ ZWIASTOWANIA NMP
Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość

KANCELARIA PARAFIALNA
ul. Kościuszki 1A, 22-400 Zamość

NR KONTA:
76 1500 1807 1218 0002 6017 0000