logo UE 86

Niedziela, 19 stycznia 2020

  1. Kończymy odwiedziny duszpasterskie w naszej Parafii. Za tydzień będzie podsumowanie tego ważnego wydarzenia w życiu Parafii. Dzisiaj dziękujemy za otwarte drzwi i życzliwość Waszych domów i mieszkań. Tych, którzy nie mogli otrzymać Bożego błogosławieństwa z racji nieobecności, a chcieliby je posiąść, prosimy o zgłoszenie w kancelarii lub zakrystii kościoła. Pragniemy poinformować, że jakiekolwiek ofiary składane podczas wizyty duszpasterskiej będą przeznaczone na rewitalizację kościoła franciszkanów, który jest darem Opatrzności Bożej dla miasta Zamościa i naszej Ojczyzny. Zamość z powrotem otrzymuje obiekt, który wcześniej był jego naturalnym ważnym elementem w panoramie Miasta.  
  2. W nadchodzących dniach obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. Kochani Dziadkowie dalej cieszcie się Bożą opieką i życzliwością bliźnich. Dziadkowie, którzy rozstali się z życiem na ziemi niech odziedziczą życie wieczne w niebie.  
  3. Kalendarz Liturgiczny: we wtorek wsp. św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy; w piątek wsp. św. Franciszka Salezego; w sobotę Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
  4. Dziękujemy za składane ofiary na odbudowę kościoła. W minionym czasie złożyli je m.in.: Pakuła Bożena i Piotr, Państwo Cięciera, Halina i Leszek Gwareccy, Piotr Nowaczek, Jadwiga i Włodzimierz Wójcik, Lucyna Marszalec, Marianna i Stanisław Pudłowscy, Weronika i Adam Flaga, Hanna i Andrzej Zubrzyccy, Stanisława i Tomasz Bilscy, Elżbieta i Zdzisław Zagraba, Anna i Marek Wolscy, Janina i Zbigniew Szewczyk, Renata i Mariusz Niedziela, Justyna i Eugeniusz Dłusiowie, Bogumiła Momot, Justyna i Andrzej Mazurek, Celina Wojczuk, Barbara i Emil Kłapołuchy, Helena Harasiuk, Kamila i Kamil Cieniuch, Teresa i Bolesław Krukowscy, Krystyna i Marek Łońscy, Alina Kaniowska, Edyta Malinowska, Natalia Dmytryk, Krystyna i Tadeusz Dąbrowscy, Helena Młynarczyk, Zofia Falska, Zygmunt Węcławik, Anna Jasińska, Irena Gorzkowska, Alina i Zbigniew Górak, Elżbieta i Zdzisław Hubiccy, Barbara i Jan Harczukowie, Rodzina Radecko, Bożena i Wojciec Wróblewscy, Krystyna Stefańczyk, Alfreda Oberda, Danuta i Jan Greszta, Jacek Czerniło, Maria Wojnowska, Ewa i Krzysztof Łyś, Jerzy Nowosadzki, Jadwiga i Jan Grelowie, Maria Czerniło, Kazimiera Kalinowska, Anna i Krzysztof Mazurek, Leokadia i Henryk Piwko, Teresa Staniszewska, Jolanta Markiewicz, Krystyna Pić, Romualda Raczyńska, Czesława i Zdzisław Bosiakowie, Wiesława Lizak, Czesława Kołodziejczuk, Barbara i Eugeniusz Jurgielewicz, Mirosława Mazurek, Maria Koziołek, Czesława Pastuszak, Władysława i Antoni Jaczyńscy, Krystyna Gorzkiewicz, Teodozja Siemko, Zofia Palikot, Janina Wróbel, Irena i Jarosław Łuczka, Zofia i Zenon Małeccy, Halina i Franciszek Kawalec, Jan Obszański, Jacek Werengowski, Teresa Borucka, Pracownia architektoniczna Fijołek Jędruszczak, Krystyna Świst, Stanisław Kukiełka, Zofia Czerska, Bożena i Józef Chmielowie, Henryka Furmańczuk, Kacper Wanielista, Piotr Miechowicz, Jarosław Poździk, Małgorzata Maria Osuch. Ofiary na organy złożyli: Małgorzata Dziadosz, Waldemar Tchórzewski, Janina Wysocka, Maria i Władysław Karaszewscy, Rodzina Olszewskich, Kazimiera i Tadeusz Matyjasek, Halina Piskor, Maria i Ryszard Zubańscy, Danuta Dziędziurko, Wanda i Mieczysław Maciejewscy.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają opatrznościowe zadanie odbudowy. Ofiary składane przez Parafian i Sympatyków to wkład w urbanistykę miasta Zamościa. Odbudowywany kościół to znacząca część materialnego i duchowego organizmu Miasta. Należy się wielka wdzięczność Parafianom, Dobrodziejom, Wykonawcom i wszystkim zaangażowanym. Pod Twoją obronę…
  6. W minionym tygodniu zmarli: śp. Jakub Jerzy Zarzycki z ul. Bazyliańskiej, lat 28; śp. Bartłomiej Jan Sołdaczuk z ul. Peowiaków, lat 58. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Dziś imieniny obchodzą:

Dziś: Henryka Marty
Jutro: Fabiana Sebastiana
Pojutrze: Agnieszki Jaroslawa

240x400px

krz

wsd-logo2

franciszkanie pl

opoka

modlitwawdrodze

magazynfamilia

Edycja sw Pawla

dzienpanski

Licznik odwiedzin

Dziś101
Wczoraj559
W tym tygodniu3392
W tym miesiącu10114

Obecnie na stronie:

1
Online

Dane teleadresowe

KOŚCIÓŁ ZWIASTOWANIA NMP
Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość

KANCELARIA PARAFIALNA
ul. Kościuszki 1A, 22-400 Zamość

NR KONTA:
76 1500 1807 1218 0002 6017 0000