logo UE 86

Niedziela, 13 października 2019

 1.    Dzisiaj przeżywamy XIX Dzień Papieski upamiętniający pontyfikat św. Jana Pawła II. Z tej racji jest zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Stypendialny dla uczącej się młodzieży.  
 2. Dzisiaj odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania o godz. 15.00 w salce klasztornej. Eucharystia dla nich, godz. 16.00 w kościele Redemptorystów. Tą Eucharystią rozpoczniemy także nabożeństwo fatimskie.
 3.    Kalendarz liturgiczny: we wtorek wsp. św. Teresy od Jezusa; w środę wsp św. Jadwigi Śląskiej; w czwartek św. Ignacego Antocheńskiego; w piątek święto św. Łukasza Ewangelisty. W tym dniu jest   patronalne święto służby zdrowia.
 4. Nabożeństwa różańcowe: dla dorosłych, godz. 16.30; dla dzieci w poniedziałki i środy o godz. 16.00.
 5. We wtorki jest sprawowana Msza św. zbiorowa przez wstawiennictwo św. Antoniego o godz. 9.00 i 15.30. Jedną Eucharystią obejmujemy wszystkie polecone intencje, a w nich sprawę odbudowy kościoła i Dobrodziejów.
 6. Zbliża się czas szczególnej modlitwy i pamięci o tych co odeszli z tej ziemi. Można pobrać kartki wypominkowe. W kościele w dni powszednie za poleconych w wypominkach modlić się będziemy 15 minut przed Mszą św. o godz. 9.00 i 15.00. W dni powszednie Msza św. za poleconych w wypominkach o godz. 9.00. Prosimy o czytelne pismo nazwisk i imion.
 7. Zapraszamy chłopców do włączania się w liturgiczną służbę Ołtarza. Przez wszystkie wieki istnienia Kościoła lud wierny był zatroskany o asystę ministrancką przy kapłanie celebrującym Mszę św. Szczególnie rodziców prosimy o zachęcanie synów do służby ministranckiej. Chcielibyśmy, aby na wszystkich Mszach św. w niedzielę asystowani przy ołtarzu Pańskim.
 8. Trawa obecnie i trwać będzie zaprogramowana przez ośrodki ateistyczne nagonka na Pasterzy Kościoła Rzymskokatolickiego w myśl zasady: „uderz Pasterza, a rozproszą się owce”. My wiemy od Jezusa, że bramy piekielne nie przemogą Kościoła.  
 9.   Spotkania: Grupa biblijna-wtorek, godz. 19.00; Chór-środa, godz. 18.30; Ministranci - sobota, godz. 10.00.
 10. W niedzielę 20.października w zamojskiej katedrze odbędzie się wieczór chwały - modlitwa za Zamość, godz. 18.00 Eucharystia i Uwielbienie. Serdecznie zapraszamy!
 11. Dziękujemy za cegiełki na odbudowę kościoła, a w minionym czasie złożyli je m.in.: Katarzyna i Paweł Dyjak, Stanisław Bogdan Samborski, Maria Galilej, Mirosława Dziedzic, Maria Nazarowicz, Anna Janik, Eugeniusz Mazurek, Elżbieta Krupa, Agnieszka Herc, Barbara Petryk, Ks. Józef Flis, Zofia Radlińska, Agnieszka Kozak, Małgorzata Barbara Kosarska, Jan Obszański, Konrad Korzeniowski, Teofila i Jan Chmielowie, Zdzisława Palonka, Jadwiga Bednarz, Urszula i Zdzisław Paszkowscy, Witold i Krystyna Zającowie, Janina Dziechciaruk, Irena Nowaczek, Jadwiga Paluch, Helena Ryściuk, Janina Wysocka, Maria i Władysław Konarzewscy. Na organy ofiary złożyli Teresa i Tadeusz Cięciera. Za wszystkich Dobrodziejów kościoła (żyjących i tych co odeszli do Pana) modlimy się między innymi w każdy wtorek dwa razy podczas Mszy św. zbiorowych o godz. 9.00 i 15.30. Pod Twoją obronę…
 12. Bożemu miłosierdziu polecajmy zmarłych: śp. Zbigniewa Kuczyńskiego z ul Grodzkiej, lat 66; śp. o. Łucjana Królikowskiego, franciszkanina z Polski. Zmarł w USA w wieku 100 lat. Ojciec Łucjan wczasie wojny, a następnie komunizmu, zaopiekował się 150 dziećmi polskimi ewakuowanymi z Syberii, stąd otrzymał przydomek "Ojciec sierot". Bezpiecznie z nimi dotarł do Kanady (pomimo listu gończego wydanego za nimi przez komunistów i interwencji w ONZ) i zajmował się nimi stale, poprzez edukację i opiekę prawną do osiągnięcia pełnoletności i później, do końca im towarzyszył. O dar nieba prosimy m.in. dla wszystkich, którzy za życia na ziemi wspierali starania o odbudowę świątyni. Wieczny odpoczynek…

Dziś imieniny obchodzą:

Dziś: Pelagii Piotra
Jutro: Ireny Jana
Pojutrze: Urszuli Hilarego

240x400px

krz

wsd-logo2

franciszkanie pl

opoka

modlitwawdrodze

magazynfamilia

Edycja sw Pawla

dzienpanski

Licznik odwiedzin

Dziś24
Wczoraj229
W tym tygodniu2077
W tym miesiącu6666

Obecnie na stronie:

4
Online

Dane teleadresowe

KOŚCIÓŁ ZWIASTOWANIA NMP
Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość

KANCELARIA PARAFIALNA
ul. Kościuszki 1A, 22-400 Zamość

NR KONTA:
76 1500 1807 1218 0002 6017 0000