logo UE 86

Niedziela, 16 września 2018

 

 1. Dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy pracowników mediów, zwłaszcza katolickich. Dziś można złożyć ofiary do puszek na Katolickie Radio Zamość.
 2. Jak w każdy poniedziałek, modlimy się do św. Franciszka z Asyżu po Mszy św. o godz. 9.00 i 15.30, natomiast we wtorki modlimy się do św. Antoniego. Msza św. zbiorowa przez wstawiennictwo Patrona z Padwy jest sprawowana we wtorki o godz. 9.00 i 15.30. Jedną Eucharystią obejmujemy wszystkie polecone intencje. Kartki z intencjami do świętego z Padwy możemy składać w skarbonce Franciszkanów w kruchcie kościoła.
 3. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu; we wtorek święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, dzieci i młodzieży; w czwartek wsp. męczenników wietnamskich Andrzeja Kim Taegon, prezbitera i Pawła Hong Hasang oraz Towarzyszy; w piątek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
 4. Dodatkowa spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele Redemptorystów: poniedziałek-piątek godz.: 10.00-12.30; 15.00-16.30.
 5. Można zamawiać Msze św. na nowy 2019 rok.
 6. Spotkania we wtorek: Rycerstwo Niepokalanej po Eucharystii o godz. 15.30; Grupa biblijna, godz. 19.00; spotkanie Ministrantów w sobotę: godz. 10.00, dla kandydatów o godz. 11.00.
 7. W rok od rozpoczęcia rewitalizacji kościoła (8.09.2017) trwają prace przy rekonstrukcji murów nawy głównej – do wykonania pozostała jeszcze część od strony Bramy Lwowskiej. Jak już wspominaliśmy należało najpierw wyburzyć część starych murów nawy głównej, aby w nich zakotwiczyć nowe gzymsy, na których z kolei jest zalewany żelbeton jako pierścień spinający ściany nawy głównej. Na żelbetonie dokonuje się rekonstrukcja ścian - murów nawy głównej, która jest przywracana do pierwotnej wysokości o szerokości ponad jednego metra. Wieżyczki kościoła będą prawie sięgać poprzecznego ramienia dźwigu, którego wysokość wynosi ok. 40 metrów. W niedługim czasie pojawi się część więźby dachowej od strony zachodniej. Prowadzone są także prace przy elewacji kościoła: na ścianie nawy bocznej od strony Placu Wolności oraz na nowopowstałej ścianie nawy głównej od strony ul. S. Staszica. W ramach prac elewacyjnych tworzone są właściwe miejsca i wielkość okien. Związane jest to dalszym częściowym wyburzaniem cegły w istniejących ścianach nawy bocznej.
 8. Ten ogromny wysiłek przy rewitalizacji, to nasza wiara i przywracanie szacunku domowi Bożemu, który niszczyli zaborcy Polski. Podnosząc z upadku tę świątynię, chcemy powiedzieć następnym pokoleniom Polaków, że kochaliśmy naszą wiarę z kościołami, w których człowiek spotyka się z Bogiem, szczególnie podczas spowiedzi i Eucharystii.  
 9. W minionym czasie ofiary złożyli m.in.: Lucyna i Zygmunt Koć, Sabina Kapera, Danuta Jaworska, Bożena Karp, Jacek Droździel, Teresa Brykner, Beata Justyna Piotrowska, Alina Włoszczyńska, Teresa Olech, Maria Janina Pajek, Alicja i Daniel Stachurscy, Franciszek Czarnota, Joanna i Roman Trześniowscy, Maria i Adolf Sidor, Jakub Maksymiuk i Ewa Zaręba (narzeczeni), Jadwiga i Mieczysław Mierzejewscy, Państwo Nowakowie: Marta, Piotr i Kinga, Joanna Budzyńska, Monika Kostecka, Teresa Bodys. Nie zaangażowanych do tej pory, prosimy o cegiełkę, która będzie zapamiętana przez Boga.
 10. Do tej chwili, czyli jednego roku prac, jest za co Bogu i ludziom dziękować, m.in.: za dotychczasową sprzyjającą pogodę, bezpieczeństwo i zdrowie pracowników, za rozwiązanie wiele nieraz trudnych spraw związanych z architekturą kościoła, za wspaniałych dotychczasowych Dobrodziejów. Rewitalizacja kościoła jest dobrem dla Parafii, Miasta i Regionu. Dobrodziejów świątyni i Wykonawców oraz ich rodziny polećmy stawiennictwu Matki Bożej. Pod Twoją obronę…
 11. Zapraszamy do nabycia i lektury prasy katolickiej: tygodnika Niedziela, miesięczników: Rycerza Niepokalanej, Egzorcysty.
 12. Módlmy się za zmarłych, zmarłych Dobrodziejów: śp. Romana Komisarczuk z ul. Peowiaków, lat 91. Wieczny odpoczynek…

Dziś imieniny obchodzą:

Dziś: Januarego Konstancji
Jutro: Filipiny Eustachego
Pojutrze: Jonasza Mateusza

240x400px

krz

wsd-logo2

franciszkanie pl

opoka

modlitwawdrodze

magazynfamilia

Edycja sw Pawla

dzienpanski

Licznik odwiedzin

Dziś281
Wczoraj471
W tym tygodniu1194
W tym miesiącu7456

Obecnie na stronie:

11
Online

Dane teleadresowe

KOŚCIÓŁ ZWIASTOWANIA NMP
Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość

KANCELARIA PARAFIALNA
ul. Kościuszki 1A, 22-400 Zamość

NR KONTA:
76 1500 1807 1218 0002 6017 0000